ABC NOTEBOOK + 151 hier pre deti

Matematika pre najmenších - Hravé čísla od 1 do 6 - Rozvíjame matematické predstavy - 2 farebné predlohy + 10 pracovných listov

Elektronický pracovný zošit MATEMATIKA PRE NAJMENŠÍCH - Hravé čísla od 1 do 6 s možnosťou sťahovania a tlačenia listov v neobmedzenom množstve.

Elektronická verzia k okamžitému stiahnutiu súborov v PDF formáte

Pracovný zošit v PDF môžete využiť aj na Interaktívnej tabuli. Na označenie, určovanie, písanie a priraďovanie... použi interaktívne pero.

Dieťa poznáva čísla, numerologickú postupnosť čísel, zisťuje počet objektov v skupine a rieši jednoduché úlohy súvisiacich s počtom. Priraďuje obrázky podľa počtu, numerologickej postupnosti, určeného čísla alebo podľa pokynov. Vymenuje postupne čísla od 1 do 6 tak, ako idú za sebou. V obore od 1 do 6 pokračuje od náhodného čísla v numerickej postupnosti po číslo 6. V obore do 6 určí počítaním po jednej počet predmetov v skupine a výsledok počítania jednoznačne vysloví. Vytvorí skupinu predmetov s určeným počtom v obore do 6. Pre dve skupiny objektov určí, kde je viac a kde menej objektov podľa zisteného počtu objektov v skupinách (do 6 prvkov v skupine). Určí (označí) objekt na základe popisu jeho polohy pomocou slov vľavo, vpravo, hore, dole, v strede, vedľa, pred, za, pod... Zo skupiny objektov vyberie všetky objekty s danou vlastnosťou. Vytvorí dvojicu objektov na základe požadovanej (určenej) logickej súvislosti. Hľadá rovnaké, súvisiace a rozdielne obrázky.
Podľa pokynov plní jednotlivé úlohy. Na základe farebnej predlohy vyfarbuje, vystrihuje a nalepuje čísla v pracovnom zošite Matematika pre najmenších - Čísla od 1 do 6.
Dieťa si rozvíja pozornosť, pamäť, obrazotvornosť, logiku, priestorovú orientáciu, matematické predstavy, slovnú zásobu, pracovné schopnosti, výtvarné činnosti, grafomotorické zručnosti...

Pracovný zošit - Matematika pre najmenších - Hravé Čísla od 1 do 6 - Vypracuj všetky úlohy v pracovnom zošite

"Jeden, dva, tri, štyri, päť, šesť. Pomenuj čísla, všetky úlohy vyrieš.
Od jedna do šesť stále počítaj. S číslami a zvieratkami sa zabávaj."

Farebné predlohy
Strana   1 – Čísla od 1 do 6 - Čísla - vymenuj čísla od 1 do 6
Strana   3 – Čísla od 1 do 6 - Bodky - spočítaj bodky od 1 do 6

Pracovné listy