ABC NOTEBOOK + 151 hier pre deti

ABC Stavebnica pyramída - Rozvíjame matematické predstavy - 1 farebná predloha + 3 pracovné listy

Elektronický pracovný zošit ABC STAVEBNICA PYRAMÍDA s možnosťou sťahovania a tlačenia listov v neobmedzenom množstve.

Elektronická verzia k okamžitému stiahnutiu súborov v PDF formáte

Pracovný zošit v PDF môžete využiť aj na Interaktívnej tabuli. Na označenie, určovanie, písanie a priraďovanie... použi interaktívne pero.

Dieťa ppoznáva základné farby, štvorcové a obdĺžnikové tvary. Zisťuje počet predmetov v skupine a rieši jednoduché úlohy súvisiace s počtom. V obore do 10 určí počítaním po jednej počet objektov v skupine. Počíta dieliky v každom riadku a určuje ich farbu. Počíta a porovnáva počet dielikov podľa farby a podľa tvaru. Pre dve skupiny určí, kde je viac, kde je menej alebo rovnako veľa predmetov podľa zisteného počtu v skupinách. Postaví stavbu z primeraného množstva stavebnicových dielcov podľa predlohy, podľa pokynov, na danú tému. V skupine útvarov identifikuje tvary. Skladá pyramídu zľava doprava alebo sprava doľava alebo podľa riadkov smerom hore alebo od hora dole alebo podľa farby alebo podľa pokynov na základe farebnej predlohy. Rozvíja si slovnú zásobu, matematické predstavy, logické myslenie, pamäť, priestorovú orientáciu, pracovné a výtvarné schopnosti a zručnosti. Na základe farebnej predlohy vyfarbuje, vystrihuje a nalepuje jednotlivé dieliky skladačky v pracovnom zošite ABC Stavebnica Pyramída.

Pracovný zošit - ABC Stavebnica - Pyramída - Urči počet a farbu jednotlivých dielikov v každom riadku. Vyfarbi, vystrihni a poskladaj stavebnicu podľa farebnej predlohy. Spočítaj a urči, ktorých farebných dielikov skladačky je najviac, ktorých je najmenej a ktorých je rovnako.

Farebná predloha
Strana   1 – ABC Stavebnica - Pyramída - Urči počet a farbu jednotlivých dielikov stavebnice v každom riadku. Spočítaj a porovnaj dieliky stavebnice podľa farby a podľa tvaru.

Pracovné listy
Strana    2 – ABC Stavebnica - Pyramída - pracovný list - vyfarbi podľa farebnej predlohy
Strana    3 – ABC Stavebnica - Pyramída - pracovný list nalepovačka - vyfarbi a dolep dieliky stavebnice
Strana    4 – ABC Stavebnica - Pyramída - pracovný list vystrihovačka - vyfarbi a vystrihni dieliky stavebnice