KĽÚČ K CELÉMU OBSAHU
Licencia na ABC

Registrácia na ABC ZADARMO!
LICENCIA na ABC ZA LACNO !!!

Košík:0 produktov
cena:0.00,- €
 VAŠA OBJEDNÁVKA
Vybrali ste si z našej ponuky?
ĎAKUJEME!
Objednať si môžete aj telefonicky

0918 150 571
od 9 do 17 hod.
NONSTOP služba
info@abcmaterskeskoly.sk
 ABC Materská škola
7 kruhov predškoláka
LIMITOVANÁ AKCIA

 ABC NOTEBOOK HRY
Interaktívne vzdelávanie pre Predškolákov
ABC NOTEBOOK + 76 hier pre deti

262 HIER + 3x DARČEK

 INTERAKTÍVNA TABUĽA

interaktívna tabuľa

pracovné listy na IT
 GRAFOMOTORIKA PREDŠKOLÁKA
grafomotorika predškoláka - kreslíme hranaté tvary
 HRA BODKOLIENKA
hra bodkolienka - matematika, logika a grafomotorika predškoláka
 ABECEDA PREDŠKOLÁKA
abeceda predškoláka
 Matematika Predškoláka
matematika predškoláka
 Anketa ABC škôlky
Máte záujem rýchlo a kreatívne sa naučiť pracovať na Interaktívnej tabuli

Áno, čo najrýchlejšie
81%

Áno, ale postupne
14%

Zatiaľ neviem
5%
 Odporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
10/10

Pracovné činnosti s technickým a odpadovým materiálom, prírodninami a zostrojovanie

  • Pridané: 23.10.2013   |   1275 čítaní / zobrazení
Hra s materiálom

V materskej škole učiteľka priamo i nepriamo motivuje a nabáda deti k experimentovaniu s rôznymi predmetmi a materiálmi.
Deti sa učia s podporou, pomocou a kontrolou učiteľky (v zmysle zachovávania bezpečnosti pri práci) napríklad navliekať papier na paličku; prevliekať šnúrku otvormi na doštičke; trhať papier na drobné kúsky; skladať tenký papier; experimentovať s vodouprelievať, nalievať, používať naberačku, lievik, cedidlo, hrnček a pod.; polievať krhličkou kvety; nalepovať jednoduché obrázky, neskôr predkreslený tvar; vybaľovať z papierikov, škatuliek alebo fľaštičiek rozličné gombíky a tvary na navliekanie a navliekať ich na bužírku alebo šnúrku; vykrajovať formičkami rozvaľkané cesto (potom potierať a posypať); krájať neostrým ozubeným nožom (napr. predvarené zemiaky, cesto alebo modelovaciu hmotu, ktorá spĺňa zdravotné a hygienické kritériá, podľa momentálnej ponuky trhu a pod.); zatĺkať klince detským kladivkom do polystyrénovej dosky; rozpletať motúz; pokúšať sa strihať detskými nožničkami; experimentovať s magnetom (skúšať, čo sa dá prichytiť a čo sa nedá); v hrách a v iných pre deti príťažlivých činnostiach vykonávať jednoduché pracovné úkony spojené s pohybom a vyžadujúce určitý stupeň pracovných zručnosti (napr. nosiť vodu v hrnčeku, kamienky na dlani a pod.); pričom sa môže v konkrétnych pracovných hrách a činnostiach využiť množstvo iných jednoduchých námetov.

Deti v rôznych činnostiach aktívne skúmajú elementárne vlastnosti technického a odpadového materiálu a prírodnín (napr. papier, drevo, fólie, papierové a plastové obaly, rôzne plody, lístie, semená, vetvičky a iné).
Z tohto materiálu zhotovujú rôzne praktické a umelecké výtvory, v ktorých uplatňujú svoje poznatky, skúsenosti, predstavivosť, fantáziu a tvorivosť a rozvíjajú si drobné svalstvo rúk a zrakovú kontrolu.
Používajú rôzne techniky práce s technickým a odpadovým materiálom a prírodninami (napr. krčenie, skladanie, strihanie, lepenie a iné), ktoré sú z hľadiska ich rozvojových možností najjednoduchšími pracovnými technikami. Pri konštruovaní a zostrojovaní rešpektujú pravidlo pevnej základne. Postupne si osvojujú a zachovávajú správny pracovný postup, rozvíjajú si estetické cítenie, napr. zmysel pre zladenie farieb, kombinovanie materiálov, farebné a priestorové usporiadanie a pod. Prakticky dodržiavajú hygienu, elementárne zásady bezpečnosti pri práci a poriadok vo svojom bezprostrednom pracovnom prostredí.
 
Program výchovy a vzdelávania detí v materských školách
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    Pridať komentár