ABC Budík - Farebné hodiny a tvary - Pomenuj a vyfarbi tvary - 4 pracovné listy

Elektronický pracovný zošit FAREBNÉ HODINY a ČÍSLA s možnosťou sťahovania a tlačenia listov v neobmedzenom množstve.

Elektronická verzia k okamžitému stiahnutiu súborov v PDF formáte

Budík - Farebné hodiny a tvary - Pomenuj a vyfarbi tvary tak, ako sú na hodinách.

Dieťa poznáva hodiny, vie, že čas sa meria hodinami. Poznáva geometrické tvary. V skupine útvarov identifikuje kruh, štvorec, obdĺžnik, trojuholník. Poznáva základné a zmiešané farby. Dopĺňa tvary podľa obrysu,  v správnej postupnosti alebo podľa pokynov na hodiny. Dokresľuje ručičky na hodinách. Na základe popisu polohy pomocou slov a slovných spojení hore, dole, nad, pod, pred, za, medzi, vpravo, vľavo, určí (označí) tvar, opíše polohu tvaru, umiestni tvar podľa pokynov, dá pokyn na umiestnenie tvaru na určené miesto, dokreslí obrázok podľa pokynov, dá pokyn na dokreslenie obrázka na určené miesto. Vymenuje čísla tak, ako idú za sebou. Pokračuje od náhodného čísla v numerickej postupnosti. Dokresľuje podľa pokynov alebo svojej fantázie. Na základe farebnej predlohy vyfarbuje, vystrihuje, nalepuje a dokresľuje tvary a ručičky na hodinách v pracovnom zošite ABC Farebný budík - Farebné hodiny.

Obsah Pracovný zošit: Farebné hodiny a tvary

Strana    1 - Farebný budík - Hodiny a tvary -  farebná predloha
Strana    2 - Farebný budík - Hodiny a farby - pracovný list - vyfarbi podľa farebnej predlohy
Strana    3 - Farebný budík - Hodiny a tvary - pracovný list - vyfarbi podľa farebnej predlohy