Interaktívna hra - Skladačka Ryba

• Pridané: 08.07.2013   |   Autor: ABC   |   134 čítaní / zobrazení
Skladačka interaktívna hra pre deti
Úloha: Zostaviť z puzzle, rozstrihaných obrázkov alebo geometrických tvarov obrazce a útvary podľa predlohy a slovných inštrukcií.
Poskladaj obrázok podľa predlohy.

Chceš sa hrať túto hru?  Vyber si:          ÁNO              NIE

Návod ku hre SKLADAČKA

Cieľ hry: Zostav, poskladaj či zlož z rozstrihaných obrázkov a geometrických tvarov obrázok podľa predlohy. Postupným klikaním na rozložené farebné časti skladačky skladaj obrázok prikladaním a opätovným kliknutím na správnu časť skladačky.

ÁNO - spustí hru na začiatok.
NIE - hra ostane stáť na úvode, pre nový začiatok stlač ľavý domček.
  • Ak si stlačil ÁNO hra ponúkne čiernobiely obrázok rozdelený na štyri pravidelné geometrické tvary – štyri trojuholníky alebo štyri štvorce, a zároveň na pravej časti rozložené štyri farebné časti skladačky na hracej ploche.
  • Vyber si jeden dielik skladačky, nabehni naň myškou, farebný dielik sa vysvieti, klikni myškou a nájdi kam patrí na čiernobielom obrázku, na ktorom sa jednotlivé geometrické tvary vysvietia červenou farbou a vlož opäť kliknutím myšky na správny diel skladačky.
  • Počas vkladania jednotlivých častí skladačky ťa sprevádza zvuk, ktorý znázorňuje správny alebo nesprávny výber.
  • Ak si uhádol správne, čiernobiely obrázok sa postupne vyfarbuje správnym dopĺňaním skladačky.
  • V hre pokračuj ďalším dopĺňaním farebných častí skladačky do čiernobieleho obrázka, až kým sa obrázok nevyfarbí celý správnym poskladaním celej skladačky.
  • Na konci hry ti zahrá melódia k tvojmu víťazstvu.

Hru môžeš hrať opakovane, pretože skladačka ponúka raz obrázok rozdelený na trojuholníky a raz na štvorce a navyše pri každom novom spustení hry sú rozložené farebné časti skladačky na hracej ploche inak.

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár