Čo na tabuli, to na stolíku

• Pridané: 03.09.2014   |   350 čítaní / zobrazení
NA TABULI, NA STOLE, PRACUJEME MY SVORNE, UČÍME SA SPOZNÁVAŤ NOVÉ VECI, ZABÁVAŤ

Dlhodobo pracujeme na tejto možnosti a pripravujeme a spracovávame postupne celý vzdelávací program podľa tematických okruhov:
Dieťa a svet s názvom: „Pozri, čo ja dokážem“.
Už dnes si môžete pozrieť príklady Jesennej a Zimnej panorámy v ich základnej podobe.
Viete, aké majú široké využitie vo vašej práci s detičkami?
Teším sa s vami, keď uvidíte Jarnú Poznávaciu panorámu v rozšírenej podobe s maximálnym využitím vo výchovno-vzdelávacom procese detí predškolského veku na Interaktívnej tabuli s názvom: „Pracovné listy NA TABULI, NA STOLÍKU pre detičky z ABC školičky.“

Čo je Poznávacia panoráma?
Mega obrázok, ktorý je možné posúvať zľava doprava, hore, dole, približovať dopredu, odďaľovať dozadu, jednoducho pohybovať sa v priestore.
Jeho najväčšie využitie vidíme hlavne na motiváciu a zaujatie detičiek pri práci na Interaktívnej tabuli.

Čo je možné vidieť, spoznať, získať či naučiť sa na Poznávacej panoráme?
POZNÁVACIA PANORÁMA je NOVOU didaktickou pomôckou na edukačné aktivity v materskej či základnej škole s využitím na Interaktívnu tabuľu.

Interaktívne hry a Poznávacie panorámy z ABC slúžia hlavne na motiváciu a zaujatie detičiek, kde si rozvíjajú reč, názorné, obrazné a logické myslenie, sluchové a zrakové vnemy, dopĺňajú slovnú zásobu, správne a logicky sa vyjadrujú, oboznamujú sa so základným opisným rozprávaním podľa obrázkov. Rozvíjajú plošnú a priestorovú predstavivosť, rozvíjajú pozornosť a pamäť, jemnú motoriku a koordináciu zraku a pohybov ruky.

Pracovné listy pre detičky, rozpracované v pracovných zošitoch GUĽôČKA a PREDŠKOLÁČIK z ABC, slúžia hlavne na uvedomenie, využitie a spracovanie danej témy, kde si rozvíjajú reč, myslenie a pozornosť, zrakové vnemy, pamäť, obrazné, názorné a logické myslenie, matematické schopnosti, plošnú a priestorovú tvorivosť, grafomotoriku, jemnú motoriku ruky, pomáhajú znázorňovať graficky motivovaný pohyb a upevňujú si návyky kreslenia čiar ako základ prípravy na písanie.

Čo na tabuli, to na stolíku, projekt z ABC Materské školy

Na tabuli, na stole, pracujeme my svorne, učíme sa spoznávať nové veci, aj sa zabávať.“

Čo je projekt „Čo na tabuli, to na stolíku?“

Je to prepojenie moderného vzdelávania na Interaktívnej tabuli s klasickým vzdelávaním na pracovnom stolíku v Materskej škole. (kreslíme, maľujeme, píšeme, pracujeme, tvoríme, rozvíjame grafomotoriku...)
Spoznávame témy z programu Dieťa a Nový svet tromi spôsobmi – na tabuli – na stolíku a v praxi.
Uvedomujeme si súvislosti z poznania, z uvedomenia a z pochopenia.
Udržiavame dlhodobo pozornosť dieťaťa k aktuálnej téme.
Tešíme sa z dosiahnutého úspechu...

Pracovné listy na stolík slúžia

1. Ako predpríprava k danej téme

Dieťa najprv plní úlohu podľa pokynov na pracovnom liste a potom na Interaktívnej tabuli.
Na interaktívnej tabuli je možné využiť interaktívny program z ABC materské školy:
Dieťa a Nový svet: „Pozri, čo ja dokážem“
Alebo sa dajú robiť vlastné projekty s pomocou knihovne obrázkov z ABC.

2. Ako potvrdenie učiva

Dieťa najprv plní úlohu na Interaktívnej tabuli prostredníctvom interaktívnej hry, skladačky, pexesa, rozprávky, príbehu, či pracovného listu počúvaním, opisovaním, presúvaním, dopĺňaním, kreslením, písaním a potom na potvrdenie, pochopenie a uvedomenie si danej témy vypracuje podľa pokynov tlačený pracovný list.

Pracujeme s láskou pre vás
ABC Materské školy

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár