Sada pracovných listov pre 10 detí: PRIŠLA ZIMA - TRI SNEHULIAKY A NEPOSLUŠNÝ TEPLOMER
Ročné obdobia. Rozlíšiť podľa typických znakov ročné obdobia. Počasie. Poznať, opísať, rozlíšiť prírodné javy ovplyvnené počasím. Tri snehuliaky. Rozvíjame časovú postupnosť a logické myslenie. Teplomer. Poznať a rozlíšiť plusové a mínusové teploty na teplomere. Pár a nepár. Vystrihovačka, kartičky - Pexeso.
Obsahuje: 10 x 10 čiernobielych listov + 3 x farebná predloha + BONUS
Spolu 103 ks pracovných listov + BONUS Básnička Tri snehuliaky a Básnička Neposlušný teplomer

Sada pracovných listov pre 10 detí z časopisu GUĽôČKA január 2015/7 -  PRIŠLA ZIMA - TRI SNEHULIAKY A NEPOSLUŠNÝ TEPLOMER

Sada obsahuje:

• 3x farebná predloha
  • 10x10 čiernobielych pracovných listov
Sada pracovných listov  Prišla zima – Tri snehuliaky a neposlušný teplomer je vhodná pre prácu s detičkami v materskej škole na poznávanie zimného ročného obdobia, rozlišovanie počasia, porovnávanie, počítanie a kreslenie snehuliakov a snehových gúľ, na rozvíjanie časovej postupnosti a logického myslenia, na poznávanie a rozlišovanie stupňov teploty na teplomere, na poznávanie a určovanie párnych a nepárnych vecí.

Deti poznávajú ročné obdobia a prírodné javy ovplyvnené počasím, zimné teploty a stupne na teplomere, ako sa kedy správne obliecť. Stavajú, skladajú, kreslila, počítajú a porovnávajú snehuliakov a snehové gule.  Rozvíjajú si logické myslenie a časovú postupnosť, pozornosť a obrazotvornosť, reč a priestorovú predstavivosť, grafomotoriku a matematické predstavy – rozmer, pár a nepár. Skladajú obrázok z rozrihaných častí, vystrihujú teplomer a hrajú sa s kartičkami - Pexeso.
Zároveň plnia úlohy z tematického okruhu Príroda a z programu Dieťa a svet: "Pozri, čo ja dokážem."

Farebné predlohy:
Strana    1 - Prišla zima - farebná predloha – Rozvíjame reč a priestorovú predstavivosť
Strana    2 - Staviame snehuliakov – farebná predloha - logické myslenie a časová postupnosť
Strana    3 - Teplomer – farebná predloha – Rozvíjame reč, logické myslenie, matematiku

Strana    4 - Tri snehuliaky – básnička. Neposlušný teplomer - básnička

Pracovné listy – vystrihovačky, kartičky
Strana     5 - Prišla zima – puzzle - Poskladaj obrázok – Rozvíjame obrazotvornosť
Strana     6 - Staviame snehuliakov – Rozvíjame logické myslenie a časová postupnosť
Strana     7 - Počítame snehové gule – Rozvíjame logické myslenie a matematiku
Strana     8 - Porovnávame snehuliakov – Rozvíjame logické myslenie a  matematiku
Strana     9 - Kreslíme snehové gule – Rozvíjame grafomotoriku a matematiku
Strana   10 - Teplomer – Koľko je stupňov Celzia  – reč, matematika a logické myslenie