Farebné krúžky a písmená - zábavná a tvorivá hra pre predškolákov

• Pridané: 09.04.2014   |   Autor: ABC   |   2373 čítaní / zobrazení
Hrou s farebnými krúžkami deti poznávajú, rozlišujú, pomenovávajú, správne a zreteľne vyslovujú písmená, v tomto prípade samohlásky: A E I O U. Upevňujú si znalosti o základných farbách a počtových úkonoch. Rozvíjajú si pamäť, názorné a logické myslenie.

Cieľ: oboznámiť sa s písmenkami ABECEDY, zapamätať si ich, rozoznať od ostatných písmen a poznať medzi inými písmenkami, pomenovať samohlásky, rozvíjať jemnú motoriku a správnu koordináciu prstov, vedieť sluchom rozlišovať jednotlivé hlásky v slove, ich kvalitu a lokalizáciu, vyslovovať správne a zreteľne všetky hlásky a hláskové skupiny, prejaviť záujem o písmená, uplatňovať schopnosť analytickosyntetických hier a činností so slovami.

Na túto činnosť si pripravíme:
vytlačený pracovný list - šablónu písmen a šablónu krúžkov, nožničky, pastelky alebo farebný papier.Krúžky vytlačíme na farebný papier, potrebujeme 3 až 5 farieb alebo vyfarbíme pastelkami.

Hra s farebnými krúžkami a písmenami má niekoľko možných variácií:

farebné krúžky a samohlásky A E I O U - pracovné listy pre predškoláka farebné krúžky a samohlásky A E I O U - pracovné listy pre predškoláka
1.Pomenuj všetky písmená, zakry správne písmeno farebným krúžkom podľa pokynov.
Dieťa postupne zakrýva jednotlivé písmená podľa pokynov pani učiteľky (napr. červeným krúžkom zakry všetky písmená O, zeleným krúžkom všetky písmená E, modrým krúžkom všetky písmená U. Farby a písmená obmieňame.....)

Písmená vytlačíme a vyfarbíme na prvú predlohu rovnakou farbou rovnaké písmená,
na druhú predlohu rovnakou farbou rôzne písmená, použijeme podľa veku a náročnosti úlohy 3 a 5 farieb.

farebné krúžky a samohlásky A E I O U - pracovné listy pre predškoláka Písmená a farebné krúžky - zábavná hra pre predškolákov
2. Pomenuj všetky písmená, ktoré písmeno je akej farby? Zakry správne písmeno rovnakým farebným krúžkom.
Dieťa zakrýva farebné písmeno takou istou farbou, akou je vyfarbený (vytlačený) farebný krúžok.

farebné písmená - pracovné listy pre predškolákov Zakry správne písmeno rovnakým farebným krúžkom.
3. Miesto farebných krúžkov použijeme farebné písmená v krúžku.
Pomenuj všetky písmená, ktoré písmeno je akej farby? Zakry správne písmeno rovnakým farebným písmenom v krúžku.
Dieťa zakrýva písmeno takým istým písmenom, ktoré môže alebo nemusí byť rovnakej farby.
Môžeme využiť aj kombináciu farebných krúžkov s písmenami v krúžku.

abeceda -samohlásky A E I O U a obrázky z ABC materská škola abeceda -samohlásky A E I O U a obrázky z ABC materská škola
4. Miesto písmen použijeme obrázky predmetov so začiatočným písmenom: A E I O U.
Pomenuj všetky predmety na obrázku. Na aké písmeno sa začína každé slovo? Zakry obrázok správnym farebným krúžkom podľa pokynov (napr. červeným krúžkom zakry predmety, ktoré sa začínajú na písmeno A - ananásy. Farby a obrázky obmieňame.....)

abaceda predškoláka - samohlásky a obrázky z ABC materské školy abeceda predškoláka - samohlásky a predmety na A E I O U - pracovný list pre predškoláka
5. Miesto farebných krúžkov použijeme farebné písmená v krúžku.
Pomenuj všetky predmety na obrázku. Na aké písmeno sa začína každé slovo? Pomenuj všetky písmená v krúžku, ktoré písmeno je akej farby? Zakry správny obrázok takým písmenom, ktorým sa začína každé slovo. Dieťa zakrýva obrázky začiatočným písmenom daného predmetu.

Pracovné listy na vytlačenie sú k dispozícii v novom Predškoláčikovi - ABECEDA PREDŠKOLÁKA

Pracovné listy s možnosťou využitia na Interaktívnu tabuľu si môžete pozrieť v našom video návode TU
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár