MEGA LICENCIA ABC

Poznávacia Panoráma - interaktívna hra - Deti sveta - Svetadiely

• Pridané: 27.05.2014   |   Autor: ABC   |   1446 čítaní / zobrazení
Interaktívna hra Poznávacia Panoráma - Deti sveta - Svetadiely - VYSKÚŠAJTE SI NA INTERAKTÍVNEJ TABULI.
DETI SVETA - rozmanitosť ľudstva (kultúrna, biologická), základy empatie, svetadiely
Deti sveta - Amerika, Afrika, Európa, Ázia, Austrália - porozprávaj, kto je na obrázku, čo kto robí, kde kto je, koľko koho je.
Úloha: Rozvíjať reč, názorné, obrazné a logické myslenie, dopĺňať slovnú zásobu detí, správne a logicky sa vyjadrovať, oboznamovať sa so základným opisným rozprávaním podľa obrázkov. Rozvíjať plošnú a priestorovú predstavivosť, rozvíjať pozornosť a pamäť, matematické schopnosti, jemnú motoriku a koordináciu zraku a pohybov ruky. Zaujať pozitívne a empatické postoje k multikultúrnej (mnohonárodnostná) a socioekonomickej (spoločenská a hospodárska) rozmanitosti ľudstva.
Poznávať, rozlišovať, určovať rôzne deti sveta, 5 svetadielov: Amerika, Afrika, Európa, Ázia, Austrália, základné farby.
Ovládanie Panorámy:
Po kliknutí na hraciu plochu sa automatická prezentácia zastaví. Ďalej postupujte intuitívne, kliknite kdekoľvek na plochu a podržte ľavé tlačidko myšky. Pomaly ťahajte myškou na ľubovoľnú stranu alebo použite ovládacie prvky. Koliečkom na počítačovej myši odďaľujete alebo približujete obrázok.

popis zimná panoráma pre predškolákov

Príklad použitia: Čo vidíš na obrázku, čo kto robí, ako sa volajú deti - vymysli im mená, kde žijú deti, ako sa volajú Svetadiely, akej sú farby, ktorý je najväčší a ktorý najmenší, na ktorom svetadiele žijeme my, kde kto je, kto je hore, kto je dole, kto je vľavo, kto je vpravo, kto je pri, pod, nad, vedľa, čím sa odlišujú deti, koľko je ktorých detí, koľko pláva delfínov v mori? Nájdi rovnaké deti... Rozprávame! Poznávame! Počítame! Opisujeme! Pohybujeme sa! Hráme sa!

Všetky pracovné listy k poznávacej panoráme Deti sveta nájdete v časopise Guľôčka:
Deti sveta - rozmanitosť ľudstva, základy empatie, svetadiely.
Poznávame, rozlišujeme, určujeme rôzne deti sveta, 5 svetadielov: Amerika, Afrika, Európa, Ázia, Austrália, základné farby.

Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár